Ile można wytrzymać bez jedzenia?

2
4228

Rozważasz przejście na drastyczną dietę? Przymierzasz się do rozpoczęcia kilku- bądź kilkunastodniowej głodówki? Nie tędy droga! By marzenie o pięknej i szczupłej figurze stało się rzeczywistością wcale nie trzeba posuwać się do tak drastycznych środków. To właśnie dzięki jedzeniu jesteśmy w stanie funkcjonować i żyć, głodówka jest jednym z lepszych sposobów na wycieńczenie oraz osłabienie naszego organizmu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do swoich planów, zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu a następnie rozważ wszystkie „za i przeciw” i wybierz opcję najkorzystniejszą dla siebie i swojego zdrowia.

Głodówka – ile w stanie jest wytrzymać człowiek, skutki uboczne

Idąc tropem powiedzenia „człowiek jest tym co je” można by stwierdzić, że bez jedzenia nas nie ma…
Niestety jest w tym dużo prawdy, nasz organizm został stworzony tak a nie inaczej, pokarmy są dla nas pewnego rodzaju paliwem, bez którego nie jest on w stanie prawidłowo funkcjonować. W spożywanych produktach znajduje się wiele drogocennych substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na prawidłową pracę każdej jednej komórki naszego ciała.

Ludzie są inni, inna też więc będzie nasza wytrzymałość na całkowite wyeliminowanie z życia jedzenia. Dużo zależy m.in. od aktualnej wagi, przemiany materii, trybu życia itp. Są osoby, które bez jedzenia spokojnie wytrzymać mogą dwa tygodnie a są i takie, które na głodówce ledwo wytrzymują jeden dzień. Organizm w pierwszych dniach głodówki czerpie energię z tzw. zapasów, kiedy te się wyczerpią, poszukuje on zupełnie innych źródeł. Kiedy nie ma węglowodanów, przemianie (spalaniu) kolejno ulegają tłuszcze i białka, co niestety przy dłuższej mecie wiąże się z wystąpieniem wielu nieprzyjemnych dolegliwości, zagrażających zdrowiu a w skrajnych przypadkach nawet i życiu.

Charakterystycznymi symptomami niedożywienia organizmu są: ogólne osłabienie organizmu, silne bóle i zawroty głowy, anemia, nagły spadek temperatury ciała, obrzęki kończyn dolnych, zatrzymanie pracy nerek, zaburzenie funkcjonowania układu oddechowego, krążenia oraz układu ruchowego.

Ile można wytrzymać bez jedzenia?

Zdrowa dieta odchudzająca – poznaj podstawowe zasady zdrowego odżywiania

Jak z powyższego wynika głodówka nie jest najlepszym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, zamiast się głodzić i stopniowo wyniszczać swój organizm zacznij zdrowo się odżywiać. Spożywaj co najmniej pięć posiłków dziennie, w niewielkich porcjach i o stałych porach, dzięki temu usprawnią się wszystkie procesy przemiany materii a pierwsze rezultaty zobaczysz już po tygodniu.

Jedz więcej świeżych owoców i warzyw, tłustych ryb, chudego mięsa oraz produktów pełnoziarnistych ogranicz natomiast spożycie cukru, soli, kofeiny i żywności wysoko przetworzonej. Przygotowywane posiłki powinny być lekkostrawne i pełnowartościowe, tak by dostarczały one organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.

Oprócz diety zmień siedzący tryb życia, wolny czas zamiast przed telewizorem spędzaj na świeżym powietrzy lub na siłowni!

2 KOMENTARZE

  1. A ja się nie zgadzam ponieważ praktykuje cyklicznie systematyczne tygodniowe glodowki dzięki którym utrzymuje prawidlowy poziom cholesterolu i cukru a także ciśnienia gdzie miałem z tym spore problemy. Oczywiście też utrzymuje dzięki temu stała powiedzmy wagę bo ogolnie kocham jeść co było powodem tych wszystkich dolegliwości a kiedy schudłem 20kg to i większa ochota na ruch się zrobiła więc jeśli ktoś uważa że nie ma dla niego metody z powodu kiepskiego stanu zdrowia, samopoczucia i zwyczajnego braku chęci to naprawdę polecam taka przygodę która dla niejednej osoby może stać się właśnie droga do lepszego samopoczucia, wyższej samooceny i przede wszystkim zdrowia.
    Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here