W filmie „Jak ona to robi” w reżyserii Douglasa McGratha jest scena, w której główna bohaterka Kate (grana przez Sarah Jessica Parker) leży w łóżku, a w jej głowie kłębią się listy rzeczy do zrobienia. Zakupy, ciasteczka na szkolny festyn, organizacja urodzin dla dziecka, spędzanie czasu z mężem. Jeżeli też to znasz, jeżeli Ty też tworzysz listy TO DO, a Twój mózg nieustannie robi dygresję od dygresji, wpadając na coraz to nowe pomysły, to zdecydowanie powinieneś przeczytać tę książkę…
Jak mniej myśleć (Petitcollin Christel) to bestseller, który w aktualnym rankingu Empiku plasuje się na drugim miejscu. Książka sama się reklamuje, jako pozycja obowiązkowa dla tych, którzy: za dużo myślą, o wiele rzeczy pytają. Dla tych, których mózg nieustannie pracuje, a oni marzą tylko o odnalezieniu przycisku wyłącz, którzy nie odnajdują się w miejscu i świecie, w którym żyją.
Brzmi znajomo? Jeżeli chociaż jedna sprawa dotyczy Ciebie, sięgnij po ten poradnik. Autorka tłumaczy, dlaczego niektórzy ludzie myślą więcej od innych i co to może znaczyć. Jeżeli jesteś osobą nad wydajną mentalnie, to z pewnością zauważyłeś, że liczba problemów, z którymi się mierzysz, jest zdecydowanie większa od tej, z którą mierzą się osoby z Twojego otoczenia. Osób nad wydajnych mentalnie jest na Ziemi od 15% do 30%. Charakteryzuje ich zauważanie każdego najmniejszego szczegółu i tworzenie do tego kolejnych pytań i skojarzeń. Często są to rzeczy pokroju niezasuniętego zamka w spodniach, do którego osoba o tym toku myślenia, potrafi stworzyć pytania: zapomniał? wietrzy się? może pękł? usiadł gdzieś? dlaczego nie użył agrafki? Za chwilę taka osoba zauważy coś innego, do czego znowu stworzy serię podobnych skojarzeń. To sprawia, że liczba przetwarzanych informacji, sięga setek tysięcy, z którymi bardzo trudno sobie poradzić.
Książka Jak mniej myśleć tłumaczy, dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić. Daje wskazówki jak dogadać się z tymi po drugiej stronie – osobami o konkretnym myśleniu, których mózgi działają zupełnie inaczej. Myślą oni lewą półkulą mózgu, a nad wydajni mentalnie prawą. To często rodzi niezrozumienie i konflikty między przedstawicielami obu tych skrajnych obozów. Jeżeli czujesz, że to jest o Tobie, to recenzja książki Jak mniej myśleć, tylko utwierdzi cię w tym przekonaniu. Setki zadowolonych czytelników nie mogą się mylić. Dziękują oni autorce za wytłumaczenie im, dlaczego tak różnią się od innych ludzi. Dotychczas bowiem czuli się niezrozumiani przez swoich najbliższych, a często nawet nie rozumieli samych siebie. Lektura tej książki dużo im wyjaśniła.